Cześć Kochaniutkie🌧☔
 
Dziś słów kilka w temacie, o którym stale pewnie słyszycie a mianowicie o laktacji (i w tym miejscu przydałoby się wkleić cycka😉ale nie mam w emotkach).
 
O "siarze" już pisałam i pewnie pamiętacie, że to pierwsze mleko, niezwykle ważne i cenne dla bobasa. Wiemy też, że pierwszy kontakt z Maluchem, czyli " skóra do skóry" wpływa na laktacje...
 
Nasz ustawodawca wskazuje personelowi medycznemu, że ten ma zapewnić Wam warunki prawidłowej laktacji i odżywiania noworodka. To położna, opiekująca się Wami ma dostarczyć Wam aktualnych i spójnych informacji na temat samej laktacji i metod karmienia. To w jej zadaniu leży instruktaż jak prawidłowo przystawiać Malucha do piersi.
I nie dajcie się zniechęcić Kochane po nieudanych próbach - dajcie sobie i bobaskowi szanse, przecież oboje się dopiero uczycie💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
 
Rozporządzenie mówi tak:"(...) należy podejmować próby przystawienia noworodka do piersi do kilkunastu razy na dobę na przynajmniej 15 minut do każdej piersi, a jeżeli noworodek nie budzi się, należy go budzić do karmienia po 3-4 godzinach, licząc od początku ostatniego karmienia, z wyjątkiem pierwszych dwunastu godzin życia, kiedy z powodu obniżonej aktywności dziecka wybudzanie nie jest wymagane co trzy godziny"
...tak mówi rozporządzenie😊
 
Położna opowie Wam także jakie są oznaki głodu u noworodka a Wy, Mamusie będziecie bacznie obserwować te oznaki po czym przystawiać brzdąca do piersi😊Położna będzie odpowiedzialna za obserwację Was po to aby potem stwierdzić czy Maluch prawidłowo przybiera bo dobrze i skutecznie go karmicie czy nie przybiera prawidłowo masy ciała bo np. karmienie jest niepoprawne, itp.
 
Cel to skuteczne nakarmienie noworodka!!!
"mlekiem matki z piersi, a jeżeli nie jest to możliwe - odciągniętym mlekiem matki. Należy przy tym uwzględnić prawidłowy dobór metody dokarmiania", który nie zaburzy laktacji i odruchu ssania.
 
Na decyzję lekarza albo na Waszą, Maluchowi będą podawać początkowe mleko sztuczne.
I pamiętajcie - muszą Wam zapewnić laktatory  jeśli będziecie miały potrzebę ściągnięcia pokarmu.
Czy wiecie, że MLEKO Z BANKU MLEKA KOBIECEGO zaleca się podawać wcześniakom⁉️⁉️⁉️⁉️
 
A i taka ciekawostka, że szpitale nie mogą prowadzić akcji marketingowych i reklamowych na rzecz producentów mlek modyfikowanych, butelek, skoczków.
 
A zabrania się tego aby Mamy zbyt wcześnie nie zrezygnowały z karmienia piersią❕❕

Cieplutko pozdrawiam Was w tę niepogodę, życząc sukcesów w karmieniu piersią🏆🏆

Drogie Mamy jeżeli będziecie potrzebowały Doradcy Laktacyjnego to pamiętajcie, że u Nas są wykwalifikowane w tym zakresie położne, które mogą do Was przyjechać i pomóc. Odwiedzą Was także w tych pierwszych dniach w szpitalu jeśli będzie potrzebowały.

A kto ma ochotę napisać "ku pokrzepieniu" dla innych Mam o swoich początkach w karmieniu piersią - zapraszam do komentowania.

 

 

 

 

 

Prawa po porodzie - Karmienie piersią.

30 kwietnia 2019
nocna niania wrocław

 

e-mail: biuro@nocnaniania.com

nocna niania wrocław, doradca laktacyjny wrocław, opieka poporodowa

WROĆ DO BLOGA

Znajdziecie nas też na:

Nocna Niania - Wrocław, Kraków, Poznań, Warszawa | Niania 24 i Doradca Laktacyjny / Wszelkie prawa zastrzeżone.