Kim właściwe jest Nocna Niania?

Ciężko tak naprawdę znaleźć genealogie dla instytucji Nocnej Niani. Sformułowanie samo w sobie przywodzi na myśl kobietę, która zatroszczy się o dziecko w nocy. Bo przecież każde dziecko wymaga opieki a co więcej, nie może bez niej pozostać samo. Najwięcej jednak uwagi będą wymagać noworodki i niemowlęta bo to one potrafią budzić się w ciągu nocy po kilka razy. A skoro już się obudzą to należy zrobić wszystko aby znaleźć przyczynę tego stanu, wyeliminować ją i na powrót utulić do snu. Niania wskazuje na obcą osobę, inną niż matka dziecka. Jest to zatem kobieta, która wspiera matkę w opiece, tu nocnej opiece, nad dzieckiem.

Nocna niania w Polsce i na świecie

W latach 70. w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy kobietę udzielająca wsparcia matce nazwano doula. Pod koniec lat 80. doula trafiła do Europy Zachodniej. Doula to zatem wykształcona i doświadczona kobieta, która wspiera młodą mamę. I tak o douli w Polsce słyszymy już w 2003 roku a nawet wpisuje się ją na listę zawodów.

Co ciekawe w Poznaniu otwierają kierunek kształcenia dla douli. Wszystko po to aby mama i jej dziecko dostało fachowe wsparcie i pomoc.

Nocna niania i MY

Nocna Niania w naszym wydaniu to także wykształcona i posiadająca doświadczenie  kobieta. Opieka nad noworodkiem, opieka nad niemowlakiem to podstawa doświadczenia naszej Niani. A kto lepiej niż położne i pielęgniarki zaopiekuje się mamą i jej dzieckiem... Kąpiel noworodka, pielęgnacja noworodka i niemowlaka, jakie wybrać kosmetyki dla noworodka,  przewijanie noworodka a także jak nosić dziecko to tematy, z którymi Nocna Niania wesprze rodziców.  Podpowie jak karmić piersią czy jakie mieszanki stosować.  Pomoże także w typowych dolegliwościach takich jak kolka u noworodka, kolka niemowlęca, problemy z laktacja u mamy, blizna po cesarce. Jednak przede wszystkim, Nocna Niania zatroszczy się o dziecko w nocy  by mama  mogła zregenerować siły i z uśmiechem zaopiekować się dzieckiem w dzień.

Więcej na temat Nocnej Niani przeczytacie:  

https://kobieta.wp.pl/kobiece-wojenki-spor-o-nocne-nianie-rozgrzewa-internet-6256384613607553a

Nocna niania

15 listopada 2018
nocna niania wrocław

 

e-mail: biuro@nocnaniania.com

nocna niania wrocław, doradca laktacyjny wrocław, opieka poporodowa

WROĆ DO BLOGA

Znajdziecie nas też na:

Nocna Niania - Wrocław, Kraków, Poznań, Warszawa | Niania 24 i Doradca Laktacyjny / Wszelkie prawa zastrzeżone.